Resultat, div tävlingar

------------------

Sida 1

Nordiska mästerskapen i trolling
Plac. NAMN Vikt 1 Vikt 2 TOTAL
1 Slivovitz & Honey 286,00 p 66,00 p 352,00 p
2 Olssons Fiske 210,60 p 126,20 p 336,80 p
3 Bullen 167,50 p 73,70 p 241,20 p
4 Kapten Kolja 239,50 p 0,00 p 239,50 p
5 A-Team 190,80 p 46,00 p 236,80 p
6 Wikström 154,40 p 62,70 p 217,10 p
7 Full Pull 118,40 p 84,50 p 202,90 p
8 3 G 154,00 p 0,00 p 154,00 p
9 Backa 88,40 p 60,90 p 149,30 p
10 Färgelanda 146,90 p 0,00 p 146,90 p
11 Camyti/Suzuki 144,70 p 0,00 p 144,70 p
12 No Problem/Garmin 92,60 p 50,90 p 143,50 p
13 Lundberg 80,90 p 52,80 p 133,70 p
14 Pålle/Lund 130,70 p 0,00 p 130,70 p
15 UL 72,80 p 49,70 p 122,50 p
16 Blänket 60,70 p 55,80 p 116,50 p
17 Eriksson 114,50 p 0,00 p 114,50 p
18 Garmin/Fladen Sweden 94,30 p 0,00 p 94,30 p
19 Living the Dream 91,10 p 0,00 p 91,10 p
20 Bull 89,00 p 0,00 p 89,00 p
21 Trollet 80,60 p 0,00 p 80,60 p
22 Rapp 73,10 p 0,00 p 73,10 p
23 Berggren 72,10 p 0,00 p 72,10 p
24 Ambulansen 70,20 p 0,00 p 70,20 p
25 Blomman 69,50 p 0,00 p 69,50 p
26 Strömstad 67,50 p 0,00 p 67,50 p
27 Minto 57,40 p 0,00 p 57,40 p
28 Eidsvoll Trolling 54,40 p 0,00 p 54,40 p
29 Full Rigged 48,70 p 0,00 p 48,70 p
30 Sanda/LA-HA 47,60 p 0,00 p 47,60 p
31 PJ 47,10 p 0,00 p 47,10 p
32 Ur Kurs 46,90 p 0,00 p 46,90 p
33 Rådane 45,10 p 0,00 p 45,10 p
34 Trollinder 45,00 p 0,00 p 45,00 p
35 Top of the line 44,60 p 0,00 p 44,60 p

--------------------

Slutresultat Sunnanåträffen 2014

Antal Vikt Antal Vikt Totalt Total Total

Placering Team Postadress 18‐okt 18‐okt 19‐okt 19‐okt Antal Vikt Poäng

1 Kapten Kolja Karlstad                 6   19,50   2 6,02 8 25,52     415,2

2 Tre generationer Lidköping       2   8,06     4 11,12 6 19,18   311,8

3 Baronen Simrishamn                   3   13,11   2 6,60 5 19,71    297,1

4 Trallen Åmål                                   5   16,26   5 16,26                262,6

5 Pålle/Lund Vargön                        4   16,9    4   4 16,94            249,4

6 Blomman Hova                              3   8,70    2   5,69 5 14,39    243,9

7 Mamo Karlsborg                            3   13,23    1 2,56 4 15,79   237,9

8 Isak Vänersborg                             3   9,42     1 3,89 4 13,31     213,1

9 Full Pull Ingelstad                           1   5,13     2 7,91 3 13,04     190,4

10 Berggren Trolhättan                    1   2,62     2 10,37 3 12,99    189,9

11 Lidberg och Z Trollhättan           1   6,08    2 6,02 3 12,10      181,0

12 Avesta Avesta                                2   8,02    1 3,12 3 11,14      171,4

13 Stream Vänersborg                      2   6,51    1 3,86 3 10,37       163,7

14 Karlsberg Mariestad                     3   10,16  3 10,16             161,6

15 Pluto/Storm Lidköping                3   10,02  3 10,02             160,2

16 Tobo Trollhättan                            1   2,58    2 7,43 3 10,01  160

17 Northhook Vargön    3   8,68    3 8,68              146,8

18 Ingekoll Strömstad                         2   9,86    2 9,86              138,6

19 Bull Dalskog                                      1   2,47   2 4,73 3 7,20   132,0

20 Topoftheline/Lundman Mtad     2   8,49   2 8,49                 124,9

21 Orange Brålanda                             2   8,26    2 8,26                 122,6

22 Nårje Råholt                                     1   5,38    1 2,86 2 8,24     122,4

23 Marin och Fritid Åmål                     1   4,98   1 3,15 2 8,13     121,3

24 A‐Team Råholt                                  1   4,48    1 3,05 2 7,53    115,3

25 Camyti/Suzuki Sölvesborg             1   3,57    1 3,84 2 7,41    114,1

26 Widman & Co Arjeplog                    2   6,89    2 6,89               108,9

27 Galten Säffle                                       2   6,82    2 6,82                108,2

28 Kiwi Girl Göteborg                              1   3,38    1 3,22 2 6,60   106,0

29 Backa Dals‐Rostock                            1   4,08    1 2,46 2 6,54   105,4

30 Knäckehäxan Lidköping                    1   2,73    1 3,37 2 6,10  101,0

31 Dalton Vänersborg                              2   5,77    2 5,77               97,7

32 Rapalaproguide Henrik Nora             1   2,58    1 3,14 2 5,72   97,2

33 Vänertrolling Torsö                              2   5,51    2 5,51   95,1

34 Dalsland Ed                                             2   5,36    2 5,36   93,6

35 Garmin Fladen Bromölla                     2   4,82    2 4,82   88,2

36 Hoffa Karlstad                                        1   5,33    1 5,33   73,3

37 Strömstad Strömstad                           1   4,80    1 4,80   68,0

38 Trollinder Bäckefors                             1   4,78     1 4,78   67,8

39 Folden Sandefjord                                1   4,34     1 4,34   63,4

40 Väla/Hooked Lidköping                       1   4,23    1 4,23   62,3

41 Offshore/Garmin Åmål                         1   4,07    1 4,07   60,7

42 Twins Trollhättan                                    1   3,66    1 3,66   56,6

43 Full Rigged Håverud                                1   3,52    1 3,52   55,2

44 Lerdäjkan Sollerön                                  1   3,08    1 3,08   50,8

45 Boström Stenstorp                                   1   2,85    1 2,85   48,5

46 Jenali Nestved                                            1   2,80    1 2,80   48,0

47 Magnusson Orrviken                      1   2,79    1 2,79   47,9

Antal fisk 117

Antal Kg 411,11

Medelvikt 3,51 i kg

 

------------

  Resultat Kinnekulleträffen 2014                
  Yamaha Trolling Cup                  
      Antal Vikt Antal Vikt Antal Vikt Totalt Total Total
Placering Team Postadress 25-apr 25-apr 26-apr 26-apr 27-apr 27-apr Antal Vikt Poäng
                       
1 Hammarlund/Pike 2000 Hallsberg 5 23,4 5 22,34     10 45,74 657,4
2 Olsson Töreboda 6 21,55 4 14,93 1 3,92 11 40,40 624,0
3 Rullsten Lidköping 4 16,74 2 6,85 2 8,85 8 32,44 484,4
4 Salminator Skövde 4 14,58 4 15,14     8 29,72 457,2
5 Timab Skövde 1 3,06     6 27 7 30,06 440,6
6 Rebecca Skövde 5 20,51 1 3,31 1 3,62 7 27,44 414,4
7 Sahlin Götene 2 6,13 2 6,19 3 11,61 7 23,93 379,3
8 Blomman Hova 2 5,88 2 10,84 2 7,09 6 23,81 358,1
9 Toby Skultorp 4 14,21     2 8,17 6 22,38 343,8
10 Pike`s Nightmare Hammar 1 2,98 2 5,74 3 13,62 6 22,34 343,4
11 Dilén Kil 3 10,22 2 9,91     5 20,13 301,3
12 JL Källby     2 12,37 2 9 4 21,37 293,7
13 Spec Lundsbrunn 2 5,74 2 9,1 1 3,05 5 17,89 278,9
14 Dynamit Finnerödja 2 10,09     2 9,6 4 19,69 276,9
15 Troll Mariestad 3 9,87 2 6,37     5 16,24 262,4
16 Särimner Grums     1 4,48 3 11,95 4 16,43 244,3
17 Storm Götene 2 8,93 1 4,57 1 2,84 4 16,34 243,4
18 Stänkarn Ed 5 14,07         5 14,07 240,7
19 Catch Tidan 2 9,12 2 6,85     4 15,97 239,7
20 Håva Lidköping 2 8,13 2 7,55     4 15,68 236,8
21 Noll Koll Karlsborg 2 6,14 1 3,91 1 4,01 4 14,06 220,6
22 Valpen/Vargen Mariestad 3 9,27 1 4,66     4 13,93 219,3
23 Väla/Minnow/Walker Lidköping 2 6,68 2 6,69     4 13,37 213,7
24 NO Fish Skövde     1 2,92 3 10,12 4 13,04 210,4
25 Sandholms Bilservice Töreboda     3 13,49     3 13,49 194,9
26 Catch-A-Lot Åkersberga 2 6,75 1 5,02     3 11,77 177,7
27 All In Habo 1 3,48 2 7,77     3 11,25 172,5
28 ET Lerdala     2 6,86 1 4,01 3 10,87 168,7
29 Brynja Boys Karlstad 2 8,16     1 2,18 3 10,34 163,4
30 Haddoch Skara         3 10,07 3 10,07 160,7
31 Ur Kurs Vinninga 2 6,34     1 3,27 3 9,61 156,1
32 Kleva Götene     1 2,47 2 6,58 3 9,05 150,5
33 Abu Garcia/Salmonseeker Kristinehamn 2 4,58     1 3,61 3 8,19 141,9
34 Järnkrok Mariestad 1 2,77 1 2,44 1 2,77 3 7,98 139,8
35 Rival Värmskog 2 9,06         2 9,06 130,6
36 Hickory/Blänket Lidköping         2 8,32 2 8,32 123,2
37 Njutis Mariestad         2 7,57 2 7,57 115,7
38 FAM Lidköping     1 3,84 1 3,62 2 7,46 114,6
39 Banjo Götene 1 3,05 1 4,37     2 7,42 114,2
40 Knoll o Tott Lidköping 1 4,13 1 3,27     2 7,40 114,0
41 Raptor Tvärred 2 6,9         2 6,90 109,0
42 BBL Hallstahammar 1 2,89 1 3,97     2 6,86 108,6
43 Ericson Skövde 1 3,33 1 3,5     2 6,83 108,3
44 Slipz Lidköping 1 8,72         1 8,72 107,2
45 Signe Mariestad 1 2,99 1 3,54     2 6,53 105,3
46 Lalax Mariestad 1 2,48 1 3,45     2 5,93 99,3
47 Mellby Plugg Lidköping         1 5,14 1 5,14 71,4
48 Offshore/Garmin Åmål 1 5,12         1 5,12 71,2
49 Sellere Fishing Årjäng     1 4,1     1 4,10 61,0
50 Anka Axvall     1 3,59     1 3,59 55,9
51 Ullers Lidköping 1 3,36         1 3,36 53,6
52 Hoffman Långshyttan     1 2,93     1 2,93 49,3
53 Frödin Tibro     1 2,89     1 2,89 48,9
                       
Antal fisk Antal fisk 196                  
Antal kg Antal kg 745,22                  
Medelvikt Medelvikt 3,8                  
i kg i kg                    
                     
                     

-----------

 

-----------------

Hej Einar!

 

Här kommer slutresultatet för Gäddfestivalen i Fryken.

 

Slutresultat Gäddfestivalen 2013

PLAC

ORT

TEAM

TOTVIKT

 

Störst gädda dag 1

Störst gädda dag 2

  1

Örebro

Pike 2000

   40371

C&R

      

 

  2

Örebro

TeamMate

   32829

C&R

   15388

 

  3

Karlstad

AS

   23624

C&R

      

 

  4

Mariestad

Top of the line

   20382

 

      

 

  5

Skene

Skenejärns sportfiskecenter

   19123

C&R

      

 

  6

Grums

Vidars safir

   18429

C&R

      

 

  7

Munkfors

Trassel

   18004

C&R

      

 

  8

Karlstad

Captain Morgan

   17638

C&R

 

 

  9

Örby

Invalidos

   16926

C&R

      

 

10

Skene

SSBA

   16669

C&R

 

13292

11

Skoghall

73:orna

   16449

C&R

      

 

12

Kil

Nisseby

   15100

 

      

 

13

Uddeholm

Big Fish

   15020

C&R

      

 

14

Kil

Wikström

   14828

 

      

 

15

Skene

Gasten

   14437

C&R

      

 

16

Sunne

Lysvik

   14258

C&R

      

 

17

Vålberg

Pajkslam/Gladiator/Sanda

   13915

C&R

      

 

18

Kil

O´boy

   13488

C&R

      

 

19

Kil

Arnesson

   12955

 

      

 

20

Örebro

Örebroarna

   12228

C&R

      

 

21

Hällefors

Eulalia

   11722

 

      

 

22

Karlskoga

EKA

   11699

C&R

 

 

23

Kil

Rosa Magmun

   11588

C&R

      

 

24

Kil

Hajen

   11497

C&R

      

 

25

Karlskoga

Kvirre

   11363

C&R

      

 

26

Munkfors

Gäddmunken

   11324

C&R

 

 

27

Kil

Dilén

   10685

C&R

      

 

28

Sunne

XV

   10656

 

      

 

29

Karlstad

Sill

   10608

C&R

      

 

30

Göta

BMW

   10405

C&R

      

 

31

Karlstad

Oflyt

    9058

C&R

      

 

32

Kil

Gone fishing

    8606

 

      

 

33

Vintrosa

Bassa

    8282

 

      

 

34

Sköllersta

Gäddkungen

    8199

C&R

      

 

35

Lillkyrka

Drunken bastards

    7666

C&R

      

 

36

Hällefors

Sneaky pike hunters

    7562

 

 

 

37

Deje

Nordis

    7515

 

 

 

38

Molkom

Seawolfs

    7258

C&R

      

 

39

Karlstad

Betzy

    7240

 

 

 

40

Sunne

Ågren

    6557

C&R

      

 

41

Karlstad

Kvastskaft

    6510

C&R

      

 

42

Ludvika

Persbofiskodling

    6439

 

      

 

43

Kil

STAAFS MÅLERI

    6342

C&R

      

 

44

Stockholm

Nitte

    6042

 

      

 

45

Kil

Hassellunds

    5927

C&R

      

 

46

Sunnemo

Sundfall

    5797

C&R

      

 

46

Nässjö

Fiskemössen

    5797

 

 

 

46

Hallsberg

Eldabutiken

    5797

C&R

      

 

49

Sätila

Ett Gäddra Drag

    5756

C&R

 

 

50

Karlstad

RAJs

    5755

 

      

 

51

Kristinehamn

Huldran/KTK 2

    5667

 

      

 

52

Skeppshult

Jennie III

    5605

 

      

 

53

Unnaryd

Biggan

    5423

 

      

 

54

Karlstad

DASS

    5337

C&R

      

 

55

Kil

Norsälven

    5297

C&R

 

 

56

Landvetter

EL-GE Göteborg

    5105

C&R

 

 

57

Storå

vaduvill

    5065

C&R

      

 

57

Karlstad

Sea-King

    5065

 

 

 

57

Frändefors

Trassel II

    5065

 

      

 

60

Västra Ämtervik

Håvmästaren

    4728

 

      

 

61

Kil

Whisky

    4724

 

      

 

62

Gislaved

Hard On

    4697

 

      

 

63

Forshaga

P-EE Bygg

    4536

 

      

 

64

Vålberg

UFO/Böjda Spön

    4533

C&R

      

 

64

Östra Ämtervik

Östra

    4533

 

      

 

66

Hagfors

Gäddhäng

    4398

C&R

      

 

66

Grums

Utterne

    4398

 

 

 

68

Fagerås

Maxmilliam

    4241

 

      

 

69

Kil

Pike Trackers

    4178

 

      

 

70

Björneborg

KTK 1

    4165

 

      

 

71

Vänersborg

Hajtänder

    3938

C&R

      

 

72

Göteborg

Malina

    3757

C&R

      

 

73

Kinna

Gourmet

    3650

C&R

      

 

74

Vetlanda

Smålandsfiskarna

    3596

C&R

      

 

75

Deje

Dream Catch

    3512

 

      

 

76

Väse

Iderström

    3377

C&R

      

 

76

Kil

Ja å svågern

    3377

 

 

 

78

Karlstad

Johsan

    3162

 

      

 

79

Hammarö

Vecka?DiJa

    3134

 

      

 

80

Dala-Järna

Äppelbo

    3098

C&R

 

 

81

Kil

K2

    3068

C&R

      

 

82

Kil

Fryklund

    2871

 

      

 

82

Karlstad

Glace

    2871

C&R

      

 

84

Kil

Dödasjön

    2854

 

      

 

85

Kil

Team 15+

    2828

 

      

 

86

Munkfors

Håkansson

    2753

 

 

 

86

Karlstad

Sangsom

    2753

C&R

      

 

86

Färgelanda

Färgelanda

    2753

 

 

 

89

Karlstad

RS

    2527

 

      

 

89

Karlskoga

Kill em all

    2527

 

 

 

91

Mariestad

Lundman

    2314

 

      

 

92

Karlstad

Persson

    2102

 

      

 

93

Kil

Jigg

    2016

C&R

       

 

94

Kil

Mitt Drag

    1923

 

      

 

94

Fageås

Odheim

    1923

 

      

 

96

Kil

Bonserud

    1662

 

      

 

97

Norge

Druen

    1501

 

      

 

98

Brunskog

Böjda Spön

    1211

C&R

      

 

98

Karlstad

WOBBLIN WHISKY WHANKERS

    1211

C&R

      

 

98

Skattkärr

SLEMRAKET

    1211

C&R

 

 

101

Vålberg

Bulldeg

    1145

C&R

 

 

101

Kil

VILDGRIS AF FRYKEN

    1145

 

      

 

103

Karlstad

Sôvel

    1020

C&R

   

 

 

------------------

Resultat Mjösa:

NM 2012 Team navn Navn Sum Størst Fisk Gjedde
1 Team Scuirus Vidar Husom 19,94    
2 Team Skaarud Gunnar Skaarud 14,04    
3 Team Bjarne Pål Dramstad 13,95    
4 A-team Roy Idar Brandlistuen 12,58    
5 Team Dølatroll Svein Haugland 11,93    
6 Team Mjøsa Johnny Nohr 11,71    
7 Team Vannvogna Einar Finstuen 11,34    
8 Team Propell Tom Høgseth 11,32 7,7 12,65
9 Team Sperrillen Lars Jordal 10,38    
10 Team Urmaker'n Espen Østli 9,91    
11 Teram Bye Ken Bye 8,80    
12 Team Lawo Lasse Wolhaug 8,51    
13 Team Helstad  Ragnar Helstad 8,24    
14 Team Laffen Arild Løken 7,88    
15 Team Bomber Cato Olsen 7,42    
16 team Asak Stein Asak 7,28    
17 Team Nyutstumoen Geir Nyutstumoen 7,24    
18 Team Olsen Harald Olsen 7,18    
19 Team Jiggfisk Rune Larsen 6,81    
20 Team A-laget Jon Borgaas 6,36    
21 Team Raymond Raymond Rudshaug 6,25    
22 Team Mjøsa 2 Odd Arne Myrbakken 5,98    
23 Team Håverninn Per Thomas Gundhus 5,86    
24 Team Scorpion Vidar Nilsen 5,52    
25 Team Tåsås Trond Tåsås 5,22    
26 Team Granskogen Øyvind Granskogen 5,05    
27 Team Olsenbanden Tormod Olsen 5,00    
28 Team Fazzi Patrick Fazzi 4,98    
29 Team Risa Morgan Nilsen 4,62    
30 Team Vignesvika Erling johansen 4,61    
31 Team Ducks Bjørn Taje 4,54    
32 Team No Fish Johnny Høgli 4,50    
33 Team Kirkeby Aage Kirkeby 4,30    
34 Team Sleipner/Jakt og friluft Erik Gammelsrød 3,89    
35   Per Olav Langberg 3,83    
36 Team Keppler Atle Sefring 3,79    
37 Team BS Ole Sigmund Johansen 3,42    
38 Team Knut Johnsen Knut Johnsen 3,20    
39 Team Blega Aslak Brækken 3,19    
40 Team White Pearl Tom Erik Nygårdseter 2,92    
41 Team Skjærgårdsmamografene Jens Erik Solberg 2,86    
42 Team Veslepunningen Mats Søreng 2,85    
43 Team Fiskekladden Glenn Erik Haugland 2,67    
44 Team Zorro Anders Nygård 2,34    
45 Team Minken Johnny Braata 2,10    
46 Team Stakan Bent Christer Mathisen 1,91    
47 Team Frode Strandli Frode Strandli 1,91    
48 Team Hansen Tom Sturla Hansen 1,89    
49 Team Harryfiske Harry Karlengen 1,88    
50 Team Skarven  Jan O Viker 1,85    
51 Team Duppen Elisabeth Finstad 1,79    
52 Team Brenden Frode Brenden 1,77    
53 Team Trippel A Ove Aasen 1,74    
54 Team Bratsberg Hans M Bratsberg 1,72    
55 Team Buer/Lotte Martin Buer 1,70    
56 Team Enger Vidar Ødegård 1,69    
57 Team Tufte Arnulf Tufteland 1,65    
58 Team Tyristrand Stian Bakken 1,56    
59 Team Granholt Trond Olav Granholt 1,52    

 

 

 

 

 

----------------------------------------
Resultat Kinnekulleträffen 2012
Yamaha Trolling Cup
Antal Vikt Antal Vikt Totalt Total Total
Placering Team Postadress 21-apr 21-apr 22-apr 22-apr Antal Vikt Poäng

1 Extreme Skövde 5 30,13 2 10,82 7 40,95 549,5
2 Hammarlund/Pike 2000 Hallsberg 6 22,61 3 10,97 9 33,58 515,8
3 Offshore/Garmin Åmål 5 28,27 1 6,35 6 34,62 466,2
4 Anka Axvall 2 11,20 4 13,91 6 25,11 371,1
5 Salmonseeker/Team Abu Garcia Kristinehamn 3 12,24 2 10,00 5 22,24 322,4
6 Dilén Kil 4 16,66 1 4,51 5 21,17 311,7
7 La-Ha Mariestad 5 16,90 5 16,90 269,0
8 Hooked/Cam Axvall 3 10,40 1 6,96 4 17,36 253,6
9 Eka Karlskoga 2 6,83 3 8,20 5 15,03 250,3
10 De Gule Laxå 4 16,18 4 16,18 241,8
11 Signe Mariestad 2 9,28 2 5,61 4 14,89 228,9
12 Blomman Hova 3 8,75 1 5,18 4 13,93 219,3
13 Sporting med CBNC Göta 3 10,47 1 3,30 4 13,77 217,7
14 Isac Finnerödja 1 2,51 3 10,15 4 12,66 206,6
15 Nydalen Motala 3 14,04 3 14,04 200,4
16 Timab Skövde 2 14,03 2 14,03 180,3
17 Svarthäll Kristinehamn 1 5,43 2 6,36 3 11,79 177,9
18 Blänket Lidköping 2 13,19 2 13,19 171,9
19 Håva Lidköping 1 5,11 2 6,04 3 11,15 171,5
20 E-T Lerdala 2 5,23 1 5,87 3 11,10 171,0
21 Toby Skultorp 2 12,53 2 12,53 165,3
22 Vestlis Fiske Stora Skedvi 1 6,63 1 5,81 2 12,44 164,4
23 Sanda Kristinehamn 2 5,81 1 2,55 3 8,36 143,6
24 Ericson Skövde 1 2,80 2 5,04 3 7,84 138,4
25 Hoffman Långshyttan 2 9,77 2 9,77 137,7
26 MaMo Karlsborg 1 2,63 1 7,01 2 9,64 136,4
27 Ogopogo Frösön 2 9,41 2 9,41 134,1
28 Spec Lundsbrunn 1 3,46 1 4,70 2 8,16 121,6
29 Rini Finnerödja 1 4,83 1 2,66 2 7,49 114,9
30 Kir Hällekis 2 5,31 2 5,31 93,1
31 Eldabutiken,Örebro Hallsberg 1 6,02 1 6,02 80,2
32 Sellere Fishing Årjäng 1 5,94 1 5,94 79,4
33 Stänkarn Ed 1 4,79 1 4,79 67,9
34 Frödin Tibro 1 4,68 1 4,68 66,8
35 King Size Östansjö 1 4,08 1 4,08 60,8
36 Mellby Plugg Lidköping 1 4,08 1 4,08 60,8
37 JL Lidköping 1 4,05 1 4,05 60,5
38 Caf Götene 1 3,31 1 3,31 53,1
39 Rival Värmskog 1 3,26 1 3,26 52,6
40 Njutis Mariestad 1 3,20 1 3,20 52,0
41 Pärlan Mariestad 1 3,16 1 3,16 51,6
42 Sahlin Götene 1 2,99 1 2,99 49,9
43 Magnusson Orrviken 1 2,98 1 2,98 49,8
44 Pikes Nightmare Hammar 1 2,90 1 2,90 49,0
45 No Fish Gullspång 1 2,78 1 2,78 47,8
46 Lappatratt Tidan 1 2,76 1 2,76 47,6
47 Järnkrok Mariestad 1 2,62 1 2,62 46,2
48 Jojo Mölltorp 1 2,62 1 2,62 46,2
49 Shark-Tard Mariestad 1 2,43 1 2,43 44,3
50 Minnow Lidköping 1 2,33 1 2,33 43,3
51 Lalax Mariestad 1 2,21 1 2,21 42,1

Antal fisk 131
Antal kg 537,83
Medelvikt 4,11
i kg

 

 

 

Slutresultat för Sunnanåträffen 2011        
Nordiska mästerskapet          
               
Plac. Team Namn Ort Vikt 1 Vikt 2 TOTAL  
1 Wikström Jonas Wikström Kil 186,10 p 118,20 p 304,30 p  
2 Offshore/Garmin Jonas Björk Åmål 274,20 p 0,00 p 274,20 p  
3 Big Fish Henrik Forsberg Åmål 129,90 p 106,70 p 236,60 p  
4 Taxi Åmål Tony Magnusson Åmål 132,20 p 99,10 p 231,30 p  
5 Galten/HG Mikael Lidberg Säffle 118,30 p 91,00 p 209,30 p  
6 Höganäs Magnus Svensson Jönköping 103,00 p 99,70 p 202,70 p  
7 Stenungsund Anders Rosén Ucklum 114,80 p 53,20 p 168,00 p  
8 A-Team Frank Johansen Råholt 97,30 p 64,70 p 162,00 p  
9 Tvålkoppen Roger Eriksson Mellerud 149,50 p 0,00 p 149,50 p  
10 Backa Magnus Oscarsson Dals-Rostock 94,60 p 53,90 p 148,50 p  
11 ABU Trolling Mikael Risberg Karlskoga 74,90 p 63,30 p 138,20 p  
12 Berggren Anders Berggren Trolhättan 85,00 p 51,50 p 136,50 p  
13 ÖRTK 1 Cato Pettersen Råholt 118,40 p 0,00 p 118,40 p  
14 Hjorten Simon Luchmun Göteborg 112,40 p 0,00 p 112,40 p  
15 Munken Dennis Svensson Munkedal 59,70 p 49,80 p 109,50 p  
16 Inge Koll Lars Lycke Strömstad 57,90 p 50,60 p 108,50 p  
17 Trassel Henrik Danielsson Frändefors 107,00 p 0,00 p 107,00 p  
18 Helan & Halvan Jonas Lidberg Trollhättan 103,10 p 0,00 p 103,10 p  
19 Ogopogo Charlie Fredriksson Frösön 51,00 p 50,50 p 101,50 p  
20 Strömstad Anders Frykholm Strömstad 53,50 p 47,50 p 101,00 p  
21 Pitbull Marcus Erikson Jönköping 90,30 p 0,00 p 90,30 p  
22 Brutalböj Peter Jacobsen Mellerud 82,00 p 0,00 p 82,00 p  
23 Flipper Mikael Johansson Vänersborg 81,50 p 0,00 p 81,50 p  
24 Bull Fredrik Sköld Dalskog 78,40 p 0,00 p 78,40 p  
25 IOR Ingemar Persson Mellerud 68,00 p 0,00 p 68,00 p  
26 Orange Anders Dahlberg Brålanda 67,70 p 0,00 p 67,70 p  
27 Färgelanda Robert Gjersvold Färgelanda 67,50 p 0,00 p 67,50 p  
28 Puff=Fiskeglede Hans-Martin Holtet Fosser 65,90 p 0,00 p 65,90 p  
29 Dilén Andreas Dilén Kil 63,50 p 0,00 p 63,50 p  
30 Vestlund Per-Arne Vestlund Åmål 63,00 p 0,00 p 63,00 p  
31 Bertan Bernt-Ove Sandsjö Tibro 62,80 p 0,00 p 62,80 p  
32 Folden Knut-Erik Folden Sandefjord 58,80 p 0,00 p 58,80 p  
33 ÖRTK 10 Rune Malmberg Råholt 51,90 p 0,00 p 51,90 p  
34 Rulle Tomas Danielsson Hammar 51,20 p 0,00 p 51,20 p  
               

----------------------------------------------------------------

 

 

Hej!

Här kommer resultatlista för Gäddfestivalen.  Vann för fjärde året i rad gjorde Pike 2000 från Örebro! 154 team anmälda i år och 118 har fått fisk.

 

Slutresultat Gäddfestivalen 2011

Placering

Startnr

Teamnamn

Ort

Totalvikt

1

48

Pike 2000

Örebro

26143

2

46

Retardox

Torsby

26029

3

29

Invalidos

Örby

25471

4

123

Rosa Magmun

Karlstad

25432

5

69

HälleforsMixÖrebro ULM

Örebro

24799

6

95

Hyrmek

Karlstad

21924

7

133

Lersten böjda spön

Kil

21716

8

67

Kareta

Hagfors

20974

9

17

Blackmaster

Kumla

19071

10

113

Filip

Skoghall

18764

11

19

Örebroarna

Örebro

18604

12

63

PAJKSLAJM

Grums

18322

13

136

AJ

Hammarö

17732

14

75

Lundman

Mariestad

17190

15

122

Kuling

Nora

17096

16

68

Kvirre

Karlskoga

17018

17

61

Nordis

Deje

16854

18

86

Persbo

Ludvika

16828

19

8

Lysvik

Sunne

16814

20

106

Top of the line

Mariestad

16656

21

89

Dream Catch

Deje

16130

22

71

Vidars/Safir

Grums

16096

23

145

Captain Morgan

Karlstad

15576

24

40

Ce & Le

Nykvarn

15031

25

15

Double Trouble

Örebro

14688

26

92

Kvastskaft

Karlstad

14613

27

39

Böjda Spön

Brunskog

14346

28

52

Bälinge

Uppsala

14307

29

14

Lillljan

Kil

14120

30

58

Triss

Björneborg

13327

31

144

Hard-On

Gislaved

12065

32

88

UFO/GLG

Vålberg

12013

33

73

Karlstad Fiske & Fritid

Karlstad

11769

34

140

Gigant

Karlskoga

11697

35

97

XV

Sunne

11530

36

98

D.A.S.S

Karlstad

11099

37

27

Whisky

Kil

11041

38

28

NK

Grums

10944

39

115

Berny Boys

Kil

10830

40

16

Johsann

Vålberg

10478

41

111

Gipro

Hyltebruk

10239

42

99

Våga Vägra

Forshaga

10008

43

109

Gurka

Uddevalla

9987

44

54

Jennie II

Skephult

9830

45

11

Bronko Brothers

Karlstad

9786

46

84

Lantz Laget

Kil

9432

47

117

Bofab Predators

Grums

9183

48

49

ISKALL

Karlstad

9035

49

64

TT

Skövde

8987

50

107

Hassellunds

Kil

8712

51

116

Skadad

Kil

8643

52

62

Time Biggan4

Unnaryd

8396

53

26

Barracuda

Skoghall

8264

54

7

Gone fishing

Kil

8205

55

108

Norsälven

Kil

7757

56

126

Bosses marin och fritid Karlstad

Skoghall

7694

57

83

O´boy

Kil

7661

58

3

P-EE Bygg

Forshaga

7654

59

42

Seagull

Klässbol

7551

60

33

Bergman

Kopparberg

7277

61

141

Idrottspriser

Karlstad

6932

62

21

Arnesson

Kil

6923

63

93

Loomis

Sunne

6561

64

135

Jaws

Torsby

6511

65

110

WiMo

Sunne

5990

66

79

Eulalia

Hällefors

5925

67

4

Nikar fordonsservice

Karlskoga

5816

68

47

MaGu

Västra Ämtervik

5807

69

60

Libris

Årjäng

5423

70

41

Håkansson

Munkfors

5131

71

5

Pike Trackers

Kil

5044

72

20

Badring -Illex

Karlstad

4965

73

118

Getöa

Kristinehamn

4893

74

12

Vecka? Di Ja

Hammarö

4531

75

76

Bassa

Vintrosa

4415

76

129

Eka

Karlskoga

4398

76

142

Jakol

Vetlanda

4398

78

13

Gasten

Skene

4343

79

139

62

Munkfors

4088

80

37

Nevas

Kil

3850

81

59

River

Gräsmark

3807

82

30

RJ

Karlskoga

3793

83

51

Concord express

Deje

3738

84

44

Bonnamaffian

Kil

3712

85

6

DK

Mölnlycke

3650

86

128

Hälleförs

Hällefors

3579

87

85

Fesklösen

Filipstad

3564

88

112

Iderström Väse

Väse

3372

89

57

Harmati

Karlstad

3184

90

45

Dilén

Kil

3117

91

23

EL-GE Värmland

Kil

3004

92

146

Ett Gäddra Drag

Sätila

2992

92

120

Drunk`n bastards

Karlskoga

2992

94

130

Trollpacket

Deje

2979

95

96

Gäddrar Anamma

Karlstad

2943

96

36

Ödmjuk

Ludvika

2931

97

1

Bråten

Kil

2885

98

80

Braxen1

Karlstad

2795

99

105

J.A.A

Vetlanda

2753

100

65

Sundfall

Sunnemo

2743

101

53

Gäddligan

Danderyd

2725

102

87

Full Frys

Karlskoga

2638

102

152

Myra

Sunne

2638

104

82

Queen Malin

Kil

2636

105

55

Texas

Svenljunga

2582

106

2

Persson

Karlstad

2433

107

66

Gula faran

Fagerås

2212

108

9

Gäddhäng

Kil

2113

108

132

Åsmyra

Kil

2113

110

56

The predators

Årjäng

1923

111

100

RAJ

Karlstad

1833

112

148

Nimbus center Karlstad

Kil

1580

113

102

RS

Karlstad

1425

113

138

Rapala pro guide

Sundbyberg

1425

115

114

Draco

Molkom

1211

116

35

Trassel

Frändefors

1145

117

134

Höskan

Kil

1020

118

143

Roddägg

Sunne

962

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Resultat Kinnekulleträffen 2011                
  Yamaha Trolling Cup                  
      Antal Vikt Antal Vikt Antal Vikt Totalt Total Total
Placering Team Postadress 29-apr 29-apr 30-apr 30-apr 01-maj 01-maj Antal Vikt Poäng
                     
1 Hooked/Peter Skara 4 29,59 1 4,87     5 34,46 444,6
2 Extreme Skövde 2 11,82 3 11,73 1 4,40 6 27,95 399,5
3 Timab Skövde 3 12,76 2 9,51 1 3,95 6 26,22 382,2
4 Olsson Töreboda 2 9,76 1 8,27 1 8,44 4 26,47 344,7
5 Järnkrok Mariestad 2 6,67 3 12,80 1 2,16 6 21,63 336,3
6 Brynja Boys Karlstad 2 8,79 1 4,69 2 8,86 5 22,34 323,4
7 Rio de la Grästorp Grästorp 2 7,41 1 4,97 2 9,93 5 22,31 323,1
8 De Gule Laxå 2 10,89 2 13,11     4 24,00 320,0
9 Toby Skultorp 2 13,06     2 9,99 4 23,05 310,5
10 Borgs Motor Kumla 1 3,59     4 17,10 5 20,69 306,9
11 Noll Koll Old Boys Karlsborg 2 11,83 2 8,76     4 20,59 285,9
12 Jakt AB Kristinehamn 3 13,12 1 4,64     4 17,76 257,6
13 Sahlin Götene 2 11,44 1 7,17     3 18,61 246,1
14 Quicksilver NO3 Risskov 2 13,48 1 4,74     3 18,22 242,2
15 Troll Mariestad 2 13,43 1 4,44     3 17,87 238,7
16 Spec Lundsbrunn 2 9,08     1 7,90 3 16,98 229,8
17 Karlsberg Mariestad 2 7,54 2 5,65     4 13,19 211,9
18 Sanda Kristinehamn 2 9,36 1 5,82     3 15,18 211,8
19 Rebecca Skövde 2 11,49 1 3,00     3 14,49 204,9
20 Mothugget Värsås 1 3,49 2 6,00 1 2,04 4 11,53 195,3
21 Rullsten Lidköping 1 9,54 1 4,45     2 13,99 179,9
22 Sporting Örebro 2 9,26 1 2,57     3 11,83 178,3
23 Slasklag1 Lidköping 2 6,37     1 5,29 3 11,66 176,6
24 Ericson Skövde     1 6,67 1 6,73 2 13,40 174,0
25 Eka Karlskoga     2 13,13     2 13,13 171,3
26 MM Mölltorp     1 7,39 1 3,60 2 10,99 149,9
27 Danwiks Hallsberg 1 3,08 1 2,76 1 2,75 3 8,59 145,9
28 Plåten Växjö 1 5,05 1 3,42     2 8,47 124,7
29 Ulfström Lidköping     2 8,11     2 8,11 121,1
30 Offshore/Garmin Åmål 1 4,02 1 3,82     2 7,84 118,4
31 Måsen Götene 1 3,89     1 3,86 2 7,75 117,5
32 Haddoch Skara 1 3,07 1 4,68     2 7,75 117,5
33 Fatboyz 1 Ljusterö     1 3,63 1 3,66 2 7,29 112,9
34 Dilén Kil     2 6,94     2 6,94 109,4
35 Mclay Boats/Konsulent Garphyttan     1 2,50 1 4,03 2 6,53 105,3
36 MJ-Trolling Otterbäcken 1 2,80 1 3,37     2 6,17 101,7
37 Minnow Lidköping 1 6,49         1 6,49 84,9
38 Anka Axvall     1 6,11     1 6,11 81,1
39 CWC Fishing Team Sollentuna 1 6,01         1 6,01 80,1
40 Bankeryd Bankeryd 1 5,88         1 5,88 78,8
41 Vestlis Fiske Stora Skedvi     1 5,70     1 5,70 77,0
42 Lalax Mariestad 1 5,60         1 5,60 76,0
43 Kela Fristad         1 5,14 1 5,14 71,4
44 Hammarlund/Pike 2000 Hallsberg     1 5,04     1 5,04 70,4
45 Sportfiske Akademin Forshaga 1 4,85         1 4,85 68,5
46 UL Karlstad 1 4,47         1 4,47 64,7
47 Svarthäll Kristinehamn 1 4,45         1 4,45 64,5
48 Berggren Trollhättan 1 4,32         1 4,32 63,2
49 Ryssby Ryssby         1 4,16 1 4,16 61,6
50 Lappatratt Tidan     1 4,11     1 4,11 61,1
51 Nima Lidköping     1 3,88     1 3,88 58,8
52 Stänkarn Ed 1 3,80         1 3,80 58,0
53 Signe Mariestad     1 3,80     1 3,80 58,0
54 Wikström TTK Töreboda     1 3,80     1 3,80 58,0
55 Vänsjö Lidköping     1 3,62     1 3,62 56,2
56 Piffi Kristinehamn